Kraujo donorystė

Pin It

Mano gimnazijoje jau visą savaitę kabėjo skelbimai, kad lapkričio 29 dieną atvažiuos Kraujo donorystės centras ir tą dieną bus galima duoti kraujo ir tapti neatlygintinu kraujo donoru. Apie tai jau galvojau seniau, kai man dar nebuvo 18. Tačiau ši diena išaušo, kai jau turiu 18 ir nereikia niekur toli važiuoti, o viskas čia pat- mano gimnazijoje.

Prieš dieną pasidomėjau, kaip reikia pasiruošti norint duoti kraują. Viskas ganėtinai paprasta: būti pavalgiusiam ir išgėrusiam daugiau skysčių. Atsikėliau išsimiegojęs, pabuvęs pirmoje pamokoje iškart nuėjau į aktų salę, kur jau savo techniką ruošė Šiaulių kraujo perpylimo centro darbuotojai. Su savimi užteko turėti asmens tapatybės kortelę. Pasiteiravo ar duodu kraujo pirmą kartą, patikrino duomenis ar nesu jų duomenų bazėje ir liepė atsakyti į klausimus (TAIP/NE). Atsakius į klausimus, paėmus kraujo iš piršto ir patikrinus kraujo spaudimą bei pulsą buvo galima stoti į eilutę ir laukti kol pakvies. Kadangi buvo tik dvi lovos, tuo metu kai jos užimts, davė atsigerti arbatos, kadangi reikia skysičų. Ok, prisipažinsiu, arbata buvo šlykšti :(

Labiau gal net skaudėjo kai dūrė į pirštą, o į veną net nepajutau (labai gerai). Norėjau pasižiūrėti, kaip „siurbiamas“ iš manęs kraujas, tačiau darbuotoja patarė nežiūrėit, nes kai kuriems pasidaro negera. Atsiguliau vėliau nei šalia manęs gulėjusi mergina, tačiau kraujas pribėgo praktiškai tuo pačiu metu kaip ir jai. Viskas, išgirdau pyspėjimą, kuris reiškia, kad reikiamas kraujo kiekis jau turimas. Ištraukė adatą, apviniojo ranką ir neleido tą dieną nieko sunkaus kilnoti.

Po neilgo laukimo išgirdau savo vardą. Ilgai nelaukęs atsiguliau ir leidausi subadomas. Kaip matote, visai neskaudėjo.

Po neilgo laukimo išgirdau savo vardą. Ilgai nelaukęs atsiguliau ir leidausi subadomas. Kaip matote, visai neskaudėjo.

Paskutinį kartą priėjau prie staliuko, kur pildomi duomenys, ten pasirašiau, kad atidaviau kraują nemokamai ir tapau neatlygintinu kraujo donoru. Bet „atlygį“ vistiek gavau- Maximos 50 lt dovanų kortelė. Bus puiki dovana Kalėdoms arba pačiam sau, kai piniginėje švilpaus vėjai. Tą dieną mano gimnazijoje neliko abėjingi net 42 gimnazistai.
Toks gestas man galbūt yra net pareiga, nes mano kraujas galbūt kam nors išgelbės gyvybę.

 

One thought on “Kraujo donorystė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>